Web Hosting ve Dikkat Çekici Facebook Mobil Pazarlama

Web Hosting ve Dikkat Çekici Facebook Pazarlaması

İşletme sahipleri için sosyal medya ile ne işe yarar?

İşletmeler için Facebook Mobil

Başlangıç ​​olarak, web sitelerinin ve blogların çoğu WordPress kullanılarak oluşturulur. Bu nedenle, Word Press web sitenizin veya blogunuzun güvenliği çok önemlidir.

WordPress kullanan blogcular için iki harika güvenlik eklentisi mevcuttur. Bu senaryoyu hayal edin. Bir gün uyanırsınız ve blogunuz saldırıya uğramış ve her bir makale kaybolmuştur. Yedeklemeler için Tanrı’ya şükürler olsun. Birisi WordPress sitenize girebilseydi kesinlikle felaket olabilirdi. SecureWP ve WSSecurity, işbirliği içinde kullanılabilen iki eklentidir ve WordPress blogunuz için size daha fazla güvenlik sağlar.

 1. Şifre üreticisi, kimsenin tahmin edemeyeceği süper güvenli şifreler üretir. Hesabınıza tam erişimi olan bir yöneticiniz varsa, son derece güvenli parolalar oluşturduğunuzdan emin olmanız gerekir.
 2. Pek çok bilgisayar korsanı akıllı sistemler kullanır. Bir WordPress bloguna giderler ve blogunuzun hangi WordPress sürümünü çalıştırdığını söyleyebilmek için kaynak koduna bakarlar. Bu eklentiler, WordPress sürümünü kaynak kodunuzdan kaldırır. Bilgisayar korsanları, WordPress sürümünüzün zorluklarından yararlanmaya çalışır, bu nedenle, WordPress sürümünü kodunuzdan kaldırarak, otomatik saldırıların blogunuzu hedeflemesi son derece zordur.
 3. Yanlış parola ile WordPress’e giriş yapmaya çalıştığınızda, bir yanıt oluşturur. Bu otomatik sistemler, blogunuzu hacklemek amacıyla bu yanıtları arar. Bu eklentiler bu yanıtı tamamen kaldırır. Bunun yerine oturum açma ekranını şıngırdatır veya yanıp söner, böylece kullanıcı olarak siz yanlış parolaya sahip olduğunuzu bilirsiniz, ancak bir makine veya yazılım aracı bunu bilmeyecektir, bu nedenle otomatik korsanlık girişimleri azalır.

Mobil Platformda Facebook Pazarlama

Her ay dört yüz seksen sekiz milyon kişi Facebook mobil kullanıyor. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nin tüm nüfusundan daha büyük. Ayrıca Facebook’a her gün üç yüz milyon resim yükleniyor. Bir milyara yakın üye, akıllı telefonlarını kullanarak fotoğraf çekiyor ve Facebook’a yüklüyor. İnsanların akıllı telefonlarında Facebook’un olması ve kahve kuyruğundayken, trafiğe takılıp hemen her yerde bunu yaparken Facebook’u kontrol etmeleri, mobil kullanıcıları Facebook için çok önemli kılıyor. Yaklaşık milyar Facebook kullanıcısının yarısı Facebook’u mobil cihazları aracılığıyla kullanıyor ve aslında mobil olmayan kullanıcılardan iki kat daha aktifler.

İnsanlar, mobil cihazları olmadan asla evden çıkmama eğilimindedir. Bu işletme sahipleri için harika bir haber! Bir işletme sahibi olarak, arkadaş çevresiyle sürekli iletişim halinde olan kullanıcılara mesajınızı ne kadar çok ulaştırabilirseniz o kadar iyi. Pazarlama, mesajınızı belirli zamanlarda insanların önüne çıkarmaya çalışmaktan sosyal deneyimlerinin karmaşık bir parçası haline geldi. Reklamlar, haber akışları aracılığıyla geliyor ve kullanıcılar, baktıklarının reklam olduğunu bile bilmiyorlar. Facebook’un mobil reklam tıklama oranı, Twitter’dan şaşırtıcı bir şekilde dört kat daha yüksek!

Facebook, Instagram ve Kameralar

Geçmişte, Facebook’un zayıf noktası mobildi. Sağlam bir uygulama geliştirmek için sekiz topun arkasındaydılar, bu nedenle Instagram’ın satın alınmasıyla Facebook bu pazarda liderliği ele geçirdi. Facebook’un mobil konusunda ciddi olduğunu pazara gösteriyor. Instagram yalnızca bir mobil uygulamadır. Fotoğrafları bir Instagram ortağı aracılığıyla görüntülemeniz gerekir, ancak Facebook, kullanıcıların fotoğraflarını web üzerinden paylaşabilecekleri bir Instagram.com profili çıkarıyor olabilir. Pinterest gibi yepyeni bir sosyal ağ olabilir.

Steve Jobs, Mark Zuckerberg için bir akıl hocasıydı ve Facebook’un kendi akıllı telefonlarıyla çıktığı söyleniyor. Apple’ın kitabından bir sayfa alıp akıllı telefon endüstrisinde yepyeni bir pazar üzerinde çalışıyor olabilirler. Tamamen mümkün olan yepyeni bir geliştirici pazarı olurdu. Bir noktada, gezegendeki insan sayısından daha fazla cep telefonu aboneliği olacak. Akıllı telefon ile tüm dünya elinizin altında. E-postanızı kontrol edebilir, arkadaşlarınızla kontrol edebilir, haberleri görüntüleyebilir, hemen hemen her şeyi yapmak için uygulamaları kullanabilirsiniz. Sadece büyüyecek ve insanları dünya arasında birleştirmek için harika bir şey. Facebook mobil uygulaması hala nispeten sınırlıdır. Örneğin, uygulama ile paylaşamazsınız. Bu nedenle, birçok kişi akıllı telefonlarında Facebook’u görüntülemek için Safari’yi kullanıyor ve bu şekilde sosyal medya ağına erişiyor. Facebook, belirgin bir şekilde büyüyen mobil pazarda pazar payını daha fazla ele geçirmek için yakın gelecekte donanım pazarına çok iyi girebilir.

Facebook Sayfa Yöneticisi Uygulaması

Facebook sayfa yöneticisi, birden çok sayfayı yönetmenin harika bir yoludur. Sayfanıza anında erişebilir, içerik yayınlayabilir ve yorumları hızlı bir şekilde yanıtlayabilir ve onları yönetebilirsiniz. İşletme sahipleri ve girişimciler için çok yararlıdır. Facebook iOS ve Android uygulamalarına yapılan en son güncelleme artık arkadaşlarınızı durum gönderilerinde ve yorumlarında etiketlemenize izin verecek. Facebook web sitesinde uzun süredir mevcut olan özellik, yorumunuzda veya durum güncellemenizde etiketlemek istediğiniz arkadaşınızın adının ardından “@” yazıp ardından da aktif hale getirilebilir. Bu özelliği iPhone, iPod Touch, iPad veya Facebook uygulamasının en son sürümünü çalıştıran herhangi bir Android cihazında kullanabilirsiniz. Ancak Facebook mobil uygulamasında hala eksik olan en büyük özellik paylaşım. Bu, günde yarım milyar insanın mobil cihazlarında bir şeyler paylaşamadığı anlamına geliyor.

İşletmeler için Pazarlama İpuçları

Mobil kullanıcılar etkileşime girmeli ve farklı muamele görmelidir. Her şey içerikle ilgili. Mobil kullanıcılar varsayılan olarak haber akışını kullanır, bu nedenle ne kadar etkili içerik üreticisi olursanız o kadar iyi olur.

 • Daha kısa gönderiler daha iyidir – 160 karakter veya daha az
 • eğlenceli ol
 • Fotoğraflardan yararlanın
 • Kısa ve tatlı sorular sorun
 • “Beğen” veya “yorumunuzu ekleyin” veya “burayı tıklayın” gibi bir harekete geçirici mesaj ekleyin.

Yerel İşletmeler ve Facebook Mobil Pazarlama

En uzun süre, insanlar bir check-in anlaşması ayarlayabilir. Teklifler yalnızca bir yer sayfanız varsa kullanılabilir. Ancak bir yer sayfanız yoksa ve bir teklif oluşturamıyorsanız, bunun yerine periyodik olarak bir durum güncellemesi yayınlayabilirsiniz, örneğin, “Bunu cep telefonunuzdan mı okuyorsunuz, ücretsiz bir latte için gelin.” Personelinizin her bir üyesi, şirketinizin sosyal medyada ne yaptığının tüm ayrıntılarını bilmelidir. İnsanlar check-in yaparsa, yerinde bir kupon teklif edin. Ziyaretçileri mağazanızda kendi fotoğraflarını çekmeye ve Facebook’ta yayınlamaya teşvik edin. Arkadaşlarını mağazada gördüklerinde uzun bir yol kat edebilir ve insanları heyecanlandırabilir.

Facebook ve Pazarlamanın Geleceği

Facebook’un halka açılmasından bu yana birçok değişiklik oldu. Değişikliklerden bazıları “tanıtılan gönderileri” içeriyor ve haber akışına girmek daha zor. Edgerank, Facebook’ta tüm içeriğin geçtiği algoritmadır. İçerik Edgerank filtresinden geçer ve bu şekilde haber akışında hangi içeriğin gösterileceği belirlenir. Sonuç olarak, Facebook, içeriğinizi yalnızca hayranlarınızın ortalama yüzde on altısına göstereceklerini söylüyor. Ancak, Facebook’ta görünürlüğünüzü artırabilecek bazı araçlar var.

 • Reklamlar
 • Arkadaş Listeleri
 • İlgi Listeleri
 • Sponsorlu Hikayeler
 • Tanıtılan Gönderiler
 • Erişim Oluşturucu, içeriğinizin yüzde yetmiş beşine kadar garanti eder

Bir pazarlamacı olarak, sizin için hangisinin daha iyi sonuç vereceğini görmek için bazı ayrı testler yapabilir ve bir bütçe ayırabilirsiniz:

 • Hayran sayfanızda bir reklama dönüştürülen bir gönderi olan sponsorlu bir hikaye
 • Mobil kullanıcılar tarafından görülebilecek ve insanların mobil cihazlarında baktıkları haber akışında daha fazla görünürlük sağlanacak tanıtılan gönderiler.

Bunun etrafında bazı yaratıcı yollar var. George Takei (aktör) gibi hayran sayfaları, olağanüstü bir takipçi kitlesine ve çok yüksek bir etkileşim oranına sahip bir sayfadır. Başarılı olan hayran sayfalarını inceleyin ve bu markaların hayran katılımını nasıl sağladığını görmek için sayfalarını izleyin. Facebook’taki insanlar, markanın arkasında gerçek bir insan olduğunu bilmek istiyor.

İşletme sahipleri bir hayran kitlesi yaratmak için muazzam bir yatırım yaptılar. İnsanlar, içeriğinizi yüzde on altıdan fazla kişi tarafından görünür kılmak için daha fazla yatırım talep eden Facebook’tan kaynaklanan endişe ve hayal kırıklığını dile getirdiler. Facebook’taki her bir gönderinin yanında, gönderinizin daha görünür olması için ödeme yapma seçeneği sunulur. Büyük payda sorunu, şirketlerin büyük bir hayran kitlesine sahip olduğu zamandır, bu nedenle bu kişi hayran sayfasıyla düzenli olarak etkileşime girmiyorsa içeriği göremezler. Bir gönderiyi tanıtmak çok pahalı olabilir, bazen gönderi başına üç yüz ila beş yüz dolar.

Neden Facebook’ta Tanıtılan Bir Gönderi kullanırsınız?

Bir web semineriniz veya özel bir etkinliğiniz varsa, tanıtılan bir gönderi iyi bir seçenek olabilir. Bazı şirketler, erişimlerini ikiye katlamayı, terfi edilen gönderilerle etkileşimi artırmayı başardı. Bir sayfanın az sayıda hayranı varsa veya yüzde ikiden az gibi düşük bir etkileşim oranı varsa, bunun değerli bir avantaj olup olmadığını görmek için terfi edilmiş gönderilerle oynamak isteyebilirsiniz. Promosyonlu bir gönderi ile mobil kullanıcılara daha iyi ulaşabilirsiniz.

Facebook Görünürlüğü için Web Barındırma İpuçları

İşletme sahiplerinin çoğunluğu gibiyseniz, ziyaretçiler için nihai hedefiniz olarak hizmet veren bir web siteniz veya blogunuz var. Bazı insanlar buna “para sitesi” diyor. İşletmeniz için bir Facebook hayran sayfası, ziyaretçileri e-posta listenize katılmak veya bir ürün satın almak gibi MDA’yı (en çok istenen eylemi) gerçekleştireceğini umduğumuz web sitenize veya blogunuza yönlendirebilir. Bu nedenle, bir işletme sahibi olarak, profesyonel görünümlü bir web sitesi veya blogu çevrimiçi tutmak zorunludur. Bu, çekici bir web varlığı oluşturmak için WordPress, Joomla veya Drupal içerik yönetim sistemleri gibi araçlar sunan saygın bir barındırma firması aracılığıyla bir web barındırma hesabıyla yapılabilir.Tavsiye
Ucuz Reseller Firması=Nossting.com

Yorum yapın