Web Hosting Planları – Ne Konusundalar?

Bugün, web barındırma planları, aşağı yukarı her web yöneticisinin en önemli düşüncelerinden biridir. Mükemmel ve yine de çok uygun fiyatlı birçok işletme web barındırma planı vardır. İşi konusunda ciddi olan biri, bir web barındırma seçerken verdiği kararın yanlış olması durumunda daha sonra zarar görebilir. Web siteniz için bir web barındırma planı satın almaya karar verdiyseniz, bunun ihtiyaçlarınıza uygun temel özellikleri içerip içermediğine bakmanız gerekir.

Kötü bir web barındırma planı seçimi yaparsanız, siteniz güvenilir ve kullanılabilir değilse, satışlardaki düşüşün yanı sıra müşterileri kaybetmekten kaynaklanan kayıplarla da karşılaşabilirsiniz. Bu kararı aceleyle vermemeli, tüm seçenekleri incelemeli ve tüm avantajları ve dezavantajları karşılaştırmalı ve buna göre karar vermelisiniz. Karar, ancak her yönü inceledikten sonra verilirse, iş için verimli olabilir. Ayrıca, özellikle çok sayıda küçük işletme web sitesi işletiyorsanız, sınırsız barındırma planları çok cazip gelebilir, ancak bunlar abartıldıkları kadar değildir.

Çok çekici görünen bazı sabit aylık oranlar için kaç tane alan adı çalıştırabileceğinize sınır koyan bazı sınırsız web barındırma planları vardır. 10 veya 20, hatta 30 veya daha fazla etki alanı çalıştırmanıza izin veren başka planlar da var; bu, çoğu insan için gerçekten sınırsız ve çok fazla görünebilir. Ve sonra size sınırsız alan ve bant genişliği sağlayan planlar var. Ancak bunlar perakende kayıp liderinin eşdeğeridir.

Birinin sorması gereken soru, bir barındırma paketinde gerçekten neye ihtiyacım var? Çoğu sınırsız plan, herhangi bir ortalama işletmenin ihtiyaç duyacağından daha fazlasını sağlar ve paylaşılan bir sunucuda sınırsız barındırmanın bazı dezavantajları vardır; bu, sanal bir özel sunucuda (VPS) barındırmak için ayda 100,00 ABD dolarından daha az ödüyorsanız elde ettiğiniz şeydir. veya her ikisi de ayda yüzlerce dolar ödemeden sınırsız plan sunmayan özel sunucu. Paylaşılan bir sunucuda disk alanı sınırlıdır, genellikle bant genişliği de öyle. Bir site çok büyükse ve çok fazla bant genişliği kullanıyorsa, diğer küçük siteler bundan zarar görebilir. Bu fenomene aşırı satış denir. Barındırma sağlayıcısı sahip olduğundan daha fazla kaynak satıyor ve kullanılmayacağını bahse giriyor. Olursa, müşteriler acı çeker. Sınırlı bir paylaşılan barındırma planı, gerçekten istediğiniz ve ödediğiniz şey olan daha iyi istikrar, çalışma süresi ve güvenilirlik elde etmenizi sağlarken paranızın karşılığını fazlasıyla verebilir.

Peki ortalama bir işletmenin paylaşılan bir barındırma planındaki kaynaklar için neye ihtiyacı var? Çok büyük bir veritabanınız veya siteniz yoksa, 500mb ila 1Gb disk alanı yeterliyse, bant genişliği minimum 1Gb olmalıdır ve gerekirse daha fazlasını ekleme yeteneği. Veritabanları için 10 iyi olmalıdır, 10’dan fazlasına ihtiyacınız varsa bir VPS’ye veya özel bir sunucuya ihtiyacınız olabilir. Ne kadar alan barındırabileceğinize gelince, kaç tanesine sahipsiniz? 20 alan adınız varsa ve hepsi aynı siteye işaret ediyorsa, en az 20 park edilmiş alana ihtiyacınız vardır. Her biri kendi sitesine sahip 20 alan adınız varsa, en az 20 ek alan adına ihtiyacınız vardır. Normalde park edilmiş ve ek alan adları bir paketle sınırsız olarak gelir.

Peki, bireysel veya küçük bir işletme için iyi bir paket nasıl görünür? 500mb ila 1Gb disk alanı, 1Gb+ bant genişliği, sınırsız FTP hesapları, e-posta hesapları, park edilmiş etki alanları ve eklenti etki alanları ve 10 ila 50 veritabanı olacaktır.

Web barındırma planları, işinizi yapma veya bozma yeteneğine sahiptir. Doğru web barındırma planını seçmek ve seçiminizin işinizin gelişmesine yardımcı olması için bu planın belirli yönlerine bakmak gereklidir. İş için gerekli olan web sitesinin niteliğine göre bir plan seçilmelidir. Her web barındırma hesabı benzersiz bir işlevsellik kümesi sağlar.

Etkili bir web barındırma planı, müşterilerinize mümkün olan en iyi sörf deneyimini sağlamada çok önemlidir. Kendi kendine barındırma yerine bir web barındırma sağlayıcısı kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Hosting şirketleri arasında rekabet kızıştıkça, birçok cazip hosting planı ortaya çıkıyor. Küçük işletmelerin ve şirketlerin faydalanması gereken tek barındırma planı, paylaşılan web barındırma planıdır. Barındırma şirketleri bu tür bir barındırma planından kazanç sağlasa da, onu kullanan şirketler için maliyeti düşürmenin harika bir yoludur. Bir Paylaşımlı barındırma şirketi, web sitenizi aylık bir ücret karşılığında kendi fiziksel sunucularında barındırır. Özel barındırma, web sunucunuzun hizmet sağlayıcı tarafından sahip olunan ve yönetilen kendi kutusunda oturduğu anlamına gelir ve genellikle paylaşılan barındırmadan 10 ila 30 kat daha maliyetlidir.

Genel olarak paylaşılan web barındırma, maliyetlerinizi ve yönetiminizi en aza indirirken web sitenizi müşterileriniz için çalışır hale getirmenin uygun maliyetli ve güvenilir bir yoludur. Bazı araştırmalar en iyi sağlayıcıyı seçmeyi içerir, ancak uzun vadede şimdi harcanan zaman gelecekte karşılığını verecektir.Tavsiye
Ucuz Reseller Firması=Nossting.com

Yorum yapın