Web Hosting Aşırı Satış

Bir seyahat için uçak bileti rezervasyonu yaptıktan sonra havaalanına vardığınızda ve dolu olduğu için uçağa binemeyeceğinizin söylenmesi kavramına aşina mısınız? Biletinizi ayırtmış ve ödemişseniz bu nasıl mümkün olabilir?

Aşırı satış dünyasına hoş geldiniz.

Havayolu şirketlerinden cep telefonu operatörlerine kadar herkes fazla satış yapıyor. Fazla satış, işletmenin bir grup müşteriye gerçekten sahip olduğundan daha fazla kaynak sattığı bir iş modelidir, çünkü bu müşterilerin büyük bir yüzdesinin kaynağın %100’ünü asla kullanmayacağını bilirler.

Örneğin: Uçak şirketleri, herkesin uçuşa katılmayacağını bildiklerinden, uçuşlarını düzenli olarak fazladan rezerve ederler. Bu şekilde, insanların bir kısmının iptal edip etmeyeceğine bakılmaksızın uçuşlarının dolu olduğundan emin olabilirler.

Cep telefonu şirketleri konuşma sürelerini çok fazla satarlar – tüm bu konuşma dakikalarını bir ayda kullanmanın insani olarak mümkün olmadığını bildiklerinden, müşterilere çok düşük bir fiyata olası konuşma süresi dakikalarından oluşan büyük paketler sunarlar. Neden yapıyorlar? Potansiyel müşterilere çok çekici ve rekabetçi bir paket sunuyor (Vay canına! Bakın kaç dakika konuşmam var, sadece çok küçük bir fiyata).

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, aşırı satış kavramı, barındırma dünyasında da yer almaya başladı. Ne yani, ayda 5 dolara GERÇEKTEN 350 GB sabit disk alanı ve 3000 GB bant genişliği aldığınızı mı düşünüyorsunuz?

Temel olarak barındırma alanında aşırı satış yapmak, gerçekten iyi bir anlaşma yapıyormuş gibi görünmenizi sağlayan şeydir – çok az para için tonlarca sabit disk alanı ve bant genişliği. Barındırma şirketleri, ortalama bir web sitesinin muhtemelen bir web sitesi için 150Mb ila 250Mb’den fazla sabit disk alanı kullanmadığını biliyor, öyleyse neden 350GB sunuyor? Ve gerçekten 350GB’ın tamamını kullanabilir misin?

İlk olarak, bunu sunuyorlar çünkü para için olağanüstü bir değer sunuyorlar olarak öne çıkıyorlar. İyi bir anlaşma ya da hemen hemen hiçbir şey için bir şey elde etmek her zaman karşı konulmazdır, çoğu insan aklının bir köşesinde, teklifin gerçek olamayacak kadar iyiyse, muhtemelen doğru olmadığını bilse de.

Bakalım bir hosting şirketi bu kadar büyük paketler sunabilir ve yine de doğru olabilir.

  1. Herkesin tüm bu alanı kullanmayacağı kesinlikle doğrudur. İşin püf noktası daha sonra oranları hesaplamak ve ortalamalarla çalışmakla ortaya çıkıyor. Yeterli müşterileri varsa ve yeterince uzun süredir faaliyet gösteriyorlarsa, müşterilerin yüzde kaçının disk alanının yüzde kaçının kullanma eğiliminde olduğunu kısa sürede belirleyebilirler. Daha sonra aşırı satış özelliklerini bu sayılara dayandırabilirler.
  2. Öte yandan, alanı kullanacak olan müşterilerin küçük bir yüzdesine hazırlıklı olmaları gerekir. Belki birileri paketi site dışı yedeklemeler yapmak için satın alır veya büyük videolar veya resimler yükler. Barındırma şirketinin bu müşteriler için hazırlıklı olması ve gerçekten ihtiyaç duymaları halinde onlara alanı sağlayabilmesi gerekir. Bu nedenle, barındırma şirketinin bu talebi karşılamak için hızlı bir şekilde ölçeklendirmesi ve ek sabit disk alanı veya sunucular şeklinde ekstra donanım getirmesi gerekir.
  3. Pek çok barındırma şirketi, belirli bir miktarda sabit disk alanı ve bant genişliğini bir bayiye sattıkları reseller hizmetleri sunar; bu bayiler daha sonra kaynakları daha küçük paketlere böler ve yeniden satar. Hem ana hosting şirketi hem de reseller aşırı satış yaparsa tehlike ortaya çıkar! Bu, hızlı bir şekilde kaynak eksikliğine yol açabilir ve müşteri zarar görür.
  4. Çoğu barındırma şirketi, fazla satış ilkesine göre çalışsın veya çalışmasın, hesabın nasıl kullanılabileceğini düzenleyen bir Hizmet Koşullarına sahiptir. Bu, web barındırıcısını işletmelerine veya altyapılarına zarar verebilecek kötüye kullanım ve uygulamalara karşı korumak içindir. Bu normalde spam, yasa dışı web siteleri ve web alanı ve bant genişliğinin ne için kullanılabileceği ile ilgili uygulamaları içerir. Örneğin, bazı web barındırma sağlayıcıları video akışına izin vermez. Bu Hizmet Koşulları, bir web barındırıcısının altyapısının kullanımını kontrol etmesine yardımcı olabilir ve bu altyapıyı kullanan paketlerin ve müşterilerin – aşırı satış yapsınlar veya yapmasınlar – iyi yönetimine katkıda bulunabilir.

Ne yazık ki, sunulan fiyatlar konusunda sağduyunuzu kullanmadıkça, bir barındırma şirketinin yeniden satış esasına göre çalışıp çalışmadığını gerçekten bilmenin bir yolu yoktur. Barındırma endüstrisinde aşırı satış yapmak mutlaka kötü bir şey değildir, sadece bir barındırma paketi satın alırken farkında olmak isteyebileceğiniz bir şeydir. Barındırma sağlayıcısı iyi hizmet veriyorsa, sunucu kullanımını izliyorsa ve gerektiğinde kaynaklarını ölçeklendirebiliyorsa – daha ne isteyebilirsiniz?

Aşırı satış konusunda endişeleriniz varsa, barındırma sağlayıcınızdan kendi altyapılarına sahip olup olmadıklarını öğrenin – satıcılarsa ve muazzam paketler sunuyorlarsa, kaydolmadan önce dikkatli olmak isteyebilirsiniz.Tavsiye
Ucuz Reseller Firması=Nossting.com

Yorum yapın