İyi Bir Web Hosting Şirketi Bulmak

Bunu birkaç kez yaşadım – iyi bir web barındırma şirketi arıyorum. İlk iki kez nereden başlayacağımı bile bilmiyordum. Bu yüzden gittiğim ilk iki web barındırma şirketi GoDaddy ve iPower idi. İlki GoDaddy’ydi çünkü o zamanlar kötü şöhretli Supwerbowl reklamlarından sonra bildiğim tek kişi oydu. Bir meslektaşımdan iPower’ı duydum – onlarla alan adı kayıtları yaptık ve ucuz web barındırma da sunduklarını öğrendim. Tam o sıralarda birkaç web sitesine ev sahipliği yapmamız gerekiyordu, bu yüzden ayda yalnızca 35 ABD doları olan iPower sanal özel sunucusuna kaydoldum.

Bu hikayeyi kısaltmak için, o zamandan beri birkaç hosting şirketini değiştirdim. Bazılarında çok fazla baş ağrısı ve hayal kırıklığı yaşadım, ancak bazıları gerçekten çok iyi. Bu süreçte öğrendiğim birkaç şeyi paylaşmak ve işiniz için doğru olanı seçmeniz için birkaç ipucu vermek istiyorum. Seçim yapmanıza yardımcı olması için, göz önünde bulundurmanız gereken ana kriterler şunlardır:

Çalışma süresi, hizmet izleme ve yedeklemeler

İşletme web siteniz size müşteri ve gelir getiriyorsa, çalışma süresi garantisi çok önemlidir. Siteniz, barındırma şirketi ağ sorunu nedeniyle veya sitenizin barındırıldığı bir sunucunun SNAFU veya FUBAR’a gitmesi nedeniyle çökse nasıl hissedersiniz? Ya tüm verilerinizi kaybederseniz? Müşterilerinizi ve gelirinizi kaybetmeye başlarsınız. Bu nedenle, donanımı ve ağı için en iyi çalışma süresini sunan bir şirket aramalısınız. Şirkete sorulacak ek sorular, tesis güvenliği ve bant genişliği fazlalığı hakkındadır.

İkinci olarak, teknik desteği aradıktan sonra bir sorun hakkında bilgi edinip öğrenmediklerini hizmetlerini izleyip izlemediklerini bilmelisiniz.

Ve son olarak, günlük yedeklemeler sunup sunmadıklarını bilmelisiniz. Sitenizdeki sunucu çökerse ve bana güvenin, bu olabilir – benim başıma geldi – o zaman sitenizi ve en önemlisi verilerinizi, özellikle de tüm verilerin depolandığı bir e-ticaret veya içerik web siteniz varsa, kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. veritabanlarında. Barındırma şirketine yedeklerinin yerinde mi yoksa site dışında mı olduğunu sorun. Site dışı yedeklemeler, verilerinizi daha güvenli tutmanıza yardımcı olur.

Destek olmak

İyi ve hızlı teknik destek son derece önemlidir ve hayati olduğunu söyleyebilirim. Bu alanda şu soruların yanıtlarını almalısınız: Destekleri proaktif mi yoksa reaktif mi? Aradaki fark, reaktif desteğin, bir kez ortaya çıktıktan sonra karışıklığı halletmesidir. Proaktif destek, karışıklığın olmamasını sağlamaktır. İkincisi, teknik desteğin kullanılabilirliği nedir? Batı kıyısında yaşadığınızda Pazartesi’den Cuma’ya 8’den 5’e EST normal çalışma saatleri mi, yoksa 27/7 mi? İnanın bana, gece geç saatlerde teknik desteğe ihtiyaç duyacağınız durumlar olabilir. Son olarak, teknik destek uzmanıyla konuşmak için ne kadar beklemeniz gerektiği ve genellikle destek biletlerine ne kadar hızlı yanıt verdikleri hakkında bir fikriniz olmalıdır.

Veri merkezinin konumu

Hedef pazarınız belirli bir coğrafi alan çevresinde yoğunlaşıyorsa, göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bir faktör, veri merkezinin nerede olduğudur. Buradaki fikir, veri merkezi sitenizin ziyaretçilerine ne kadar yakınsa sayfalar o kadar hızlı yüklenir. Aşağıda neden LA’da ev sahipliği yaptığımı açıklayacağım.

Barındırma planları

Burada web sitenizin gereksinimlerini ve bütçenizi değerlendirerek başlamanız gerekir. Siteniz basit bir statik mi yoksa web uygulamaları ve veritabanları mı kullanıyor? Sitenize ne kadar trafik gelmesini bekliyorsunuz? Sitenizi barındırmak için ne kadar sabit disk alanına ihtiyacınız var? Windows veya Linux barındırmaya mı ihtiyacınız var yoksa önemli değil mi? Ve son olarak, barındırma için ne kadar ödeyebilirsiniz, çünkü barındırma planları, yönetilen bir adanmış sunucu için yaklaşık 4 ila yüzlerce dolar arasında değişebilir. Statik 12 sayfalık bir siteniz varsa ve günde binlerce hit çekmiyorsanız, temel barındırma size uyacaktır. Ayda sadece 4 – 10 dolara mal olacak. Siteniz dinamik içerik, özellikle ses veya video gibi medya içeriği sunacaksa, daha gelişmiş bir barındırma planına ihtiyacınız olacaktır. Genel olarak buradaki fikir, gerekli tüm özelliklere ve yeterli bant genişliğine sahip olmak ve bütçe dahilinde kalmak veya gerekirse daha yüksek bir bütçe düşünmektir.

Kontrol Paneli

Kontrol paneli, e-posta hesaplarını yönetme, siteniz için DNS ayarlarını düzenleme, FTP kullanıcılarını, şifreleri yönetme, sistem performansını ve bant genişliği raporlarını görüntüleme vb. gibi barındırma hesabınızla ilgili birden fazla görevi gerçekleştirmenize olanak tanır. Günümüzde en popüler kontrol panelleri cPanel ve Plesk. İkisini de kullandım ve cPanel’i tercih ediyorum ama Plesk’ten memnunum. Kontrol paneli seçimi, sitenizi yönetecek kişiye, kendinize veya BT personelinize bağlıdır.

Fiyatlar ve ücretler

Hosting firması seçerken ve planlarken bütçenizi göz önünde bulundurmanız gerektiğini daha önce belirtmiştim. Ancak, ilk önce barındırma şirketi hakkında öğrenmeniz gereken, kurulum ücretini, bant genişliği fazlalık ücretini ayarlamanız ve onlardan yapmasını istediğiniz her küçük şey için sizden ücret talep edip etmeyeceklerini veya küçük şeyler yapacaklarını bilmeniz gerekir. Bedava? Aksi takdirde, ucuz gibi görünen bir plana kaydolabilirsiniz, ancak diğer tüm ücretler toplandığında beklediğinizden daha fazlasını ödersiniz. Ayrıca, şirketin para iade garantisi sunup sunmadığını öğrenin. Eğer yaparlarsa, hizmetleri ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, ilk birkaç hafta içinde onlardan uzaklaşabilirsiniz.

Web tasarım şirketinizle barındırma

Genellikle web tasarım firmanız tarafından sunulan barındırma bir soygundur. Barındırma hizmetleri için bir web barındırma şirketinden çok daha fazla ücret alırlar ve herhangi bir ekstra fayda sağlamazlar. Kendi başınıza bir barındırma planına abone olmanız daha iyi olur; bu şekilde maliyetiniz, web siteniz ve verileriniz üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz.

Şimdi size doğru şirketi seçmek için birkaç pratik ipucu vermek istiyorum.

Abone olmadan önce yapmanız gerekenler

  • Bir araştırma yapın: Farklı barındırma şirketleri hakkında yorumları okuyun. Web barındırma hakkında harika bir çevrimiçi kaynak WebHosting Talk’tur. Barındırma şirketlerinin sitelerindeki referanslara güvenmeyin-mevcut müşterilere sorun.
  • Teknik desteklerini deneyin: teknik destek hattını aramakta sorun yok. Neden bunu yapasın? En azından canlı bir insan elde etmek için ne kadar beklemeniz gerektiğine dair bir fikriniz olur. Bazı firmalarda 2-3 dakikanın altında, bazılarında ise bazen 30 dakikanın üzerinde olabiliyor. iPower ile 40 dakikadan fazla bekleyebilirdim.
  • Hız testi: belirli bir barındırma şirketinin sunucularının ne kadar hızlı olduğu hakkında bir fikir edinmenin birkaç yolu vardır – onlara ping atabilir veya onları izleyebilir veya bir hız testi yapabilirsiniz.
  • Onları dene: Birçok hosting şirketi 7 – 30 gün para iade garantisi sunar. Hizmetlerine abone olmaktan ve test etmekten çekinmeyin, memnun kalmazsanız paranızı geri alın.

Çözüm

Doğru barındırma şirketini bulmak, işletmenizin çevrimiçi varlığını doğru şekilde oluşturmada son derece önemli bir adımdır. Doğru yapılmadığında çok fazla hayal kırıklığına neden olabilir ve hatta size zaman, müşteri ve paraya mal olabilir. Öte yandan, doğru barındırma sizi endişesiz tutabilir. İkincisi, diğer tüm satın alımlarda olduğu gibi, maliyet ve değer arasında doğru dengeyi arıyorsunuz.

Ve son olarak, en sevdiğim hosting şirketlerinin kısa bir listesi.

Favorilerim

  • Paylaşılan Evsahipliği: Elief.com.tr Los Angeles bölgesinde olduğumuz için, barındırma şirketi için ana kriterlerim coğrafi konum (veri merkezleri Los Angeles’ta, bu nedenle bu bölgeden sitemizi ziyaret eden ziyaretçiler harika bir indirme hızı elde ediyor) ve çekici paketler. Ayrıca Elief çok büyük bir şirket değil, bu yüzden daha kişisel bir hizmet alırsınız. Ve teknik destek yanıt süreleri gerçekten çok iyi.
  • Sanal Özel Sunucu veya Özel Sunucu: bunlar için şüphesiz Liquidweb.com’u seçerdim. Yaklaşık iki yıldır özel sunucularına sahibim ve hizmet kalitelerinden neredeyse %100 memnun kaldım. Donanımları harika, site dışı yedeklemeli iki güvenli veri merkezleri var. Ve en önemlisi, destekleri her zaman mükemmel proaktif hizmet izleme, destek biletlerine ultra hızlı yanıt, teknik destek telefon hattında neredeyse hiç bekleme süresi olmadı. Şiddetle tavsiye edilir!
  • Kolokasyon: Eğer bir kolonya ihtiyacım olsaydı, ISWest.com ile giderdim. Her şeyden önce, bunun nedeni bizim LA’da olmamız ve her iki ISWest veri merkezinin de LA’da olmasıdır. Veri merkezlerinden ikisini ziyaret ettim ve altyapılarından ve güvenlik önlemlerinden etkilendim. Ucuz değiller ama kesinlikle buna değer.Tavsiye
Ucuz Reseller Firması=Nossting.com

Yorum yapın