Giyilebilir Teknoloji ve Cihazlar Evde Sağlık Hizmetlerinde Yer Kazanıyor

Dünyanın dört bir yanındaki hastalar ve sağlık hizmeti sağlayıcıları, yalnızca hastane sistemlerine bağlı olmanın artık geçerli bir seçenek olmayacağını anladı. Sektör uzmanları, evde sağlık hizmeti cihazları ve hizmetlerinde devam eden ilerlemelerin küresel sağlık sistemi üzerindeki mevcut baskıyı hafifletmeye yardımcı olacağı görüşünde.

Teknolojinin evde sağlık bakımı için son derece kritik olduğu kanıtlanmıştır. Evde sağlık bakım teknolojilerindeki mevcut ve gelecek gelişmeler, yalnızca etkili hastalık kontrolü için tasarlanmamakta, aynı zamanda bireylerin bağımsız yaşamalarını teşvik etmekte ve mümkün kılmaktadır.

Geçmişte teknolojik müdahaleler karmaşık ve pahalıydı. Bununla birlikte, uygun ve etkili uzaktan hasta izleme, yeni ve yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi ve yeterli finansmanın mevcudiyeti için artan ihtiyaç ve talep, düşük maliyetli teknolojilere ve cihazlara erişimin artmasına yol açmıştır.

Yeni ve uygun fiyatlı ev aletleri sadece evde yaşlanmak isteyen geriatriler arasında popüler değil. Müşteri tabanı, kronik hastalıklar, çocuklar ve şeker hastaları gibi yeni hasta gruplarını içerecek şekilde hızla genişledi. Bu, hem hastalar hem de sağlık hizmeti sağlayıcıları için daha parlak bir geleceğin yolunu açacaktır.

Geriatrik Sağlığı İzlemek için Biyosensörlerin Artan Kullanımı

Geriatri için evde sağlık hizmeti söz konusu olduğunda, yardımlı yaşam veya yaşlı yaşam endüstrisine veya daha genel olarak geriatrik bakım hizmetleri olarak adlandırılan şeye sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş birkaç yenilikçi teknoloji ve alet vardır. Tam anlamıyla tıbbi bir bakış açısıyla konuşursak, yaşlıların sağlığını izlemek için en son teknolojiler arasında kan basıncı izleme cihazları, oksijen tedavisi cihazları, hasta sıcaklık yönetimi cihazları ve kardiyak izleme ve kardiyak ritim yönetimi (CRM) cihazları bulunmaktadır.

NBC News tarafından yayınlanan bir makale, özellikle yaşlılar için ABD’de sensör teknolojisinin artan şekilde benimsenmesine ışık tutuyor. Uzak bir yerde bir hastanın veya bireyin metabolik durumunun daha iyi tahmin edilmesini sağlayan biyosensörler, bir dizi farklı rahatsızlıktan muzdarip olan ancak hastaneler ve bakım evlerinden bağımsız olarak yaşamayı seçen yaşlıların sürekli izlenmesini sağlar. NBC makalesi, yaşlı bir çiftin yürüme hızını, kalp atış hızını ve hatta uyku düzenini izlemek için bu tür karmaşık sensörlerin kullanımını tartışıyor. Bu göze batmayan teknoloji ayrıca acil durumlarda uyarılar göndererek aile üyelerinin veya bakıcıların zamanında müdahalesine olanak tanır. Birkaç tıbbi cihaz şirketi, araştırma kuruluşu ve tıp üniversitesi gibi, ElderTech, Missouri, çevresel olarak yerleşik ev içi sensör ağlarının önemini ve yaşlı yetişkinlerde sağlık değişikliklerini tespit etmeyle olan ilişkisini araştırıyor.

Kalp Durumlarını Uzaktan İzlemek için Taşınabilir Dijital Cihazların Geliştirilmesi

Tıbbi cihazlar endüstrisi teletıpın gelişiyle tektonik bir değişime uğrarken, kardiyoloji alanı da bunun ardından gelen faydalarını hissetmiştir. Kardiyovasküler bozuklukların artan insidansı ve ardından ayakta tedavi gören hastaların sürekli izlenmesine duyulan ihtiyaç, kardiyak izleme ve kardiyak ritim yönetimi (CRM) talebiyle sonuçlanmıştır. Evde sağlık hizmeti, EKG ve kardiyak monitörlere, Holter monitörlerine, olay monitörlerine ve ILR’ye (implante edilebilir döngü kaydedici) olan talebin sürekli artmasıyla bu cihazların önde gelen son kullanıcısıdır.

Eko Devices’ın kurucularıyla röportaj yapan The New York Times, teletıp işinde artan rekabetten bahsediyor. Eko, aşağıdakilerden faydalanan birçok kardiyovasküler bakım şirketinden biridir. evde sağlık sektörü.

Yakın tarihli bir gelişmede şirket, özellikle evde kalp hastalarının ihtiyaçlarını karşılayan bir dijital stetoskop geliştirdi. DUO adı verilen bu yenilikçi avuç içi boyutundaki cihaz, kalp hastalarının izlenme şeklini değiştirme potansiyeline sahiptir. Elektrokardiyogramı veya EKG’yi ve elektronik stetoskopu tek bir cihazda birleştiren DUO, kardiyak fonksiyonlara benzersiz bir bakış açısı sağlar. Bu, gelişmiş yatak başı analizini ve gerekirse uzaktan bakımı etkinleştirmek için kalp ritimlerini ve seslerini izlemeyi ve hızlı bir şekilde gözden geçirmeyi içerir.

Sürekli Glikoz İzleme İhtiyacı Diyabet Cihazlarına Yönelik Talebi Artırıyor

İnternetin artan penetrasyonu, akıllı telefonların ve bir dizi başka tıbbi cihazın artan kullanımı ve genişleyen hastane ağları sayesinde tıbbi cihazların giderek daha fazla birbirine bağlı hale gelmesiyle, diyabeti evde tespit etmek ve yönetmek sadece kolay değil, aynı zamanda oldukça etkili hale geldi. Bugün, hızlı ve doğru sonuçlar vaat eden çok çeşitli diyabet cihazları mevcuttur. Çoğu cihazın kullanıcı dostu tasarımları ve dünya genelinde diyabetik nüfus arasında artan farkındalık seviyeleri, ev ortamlarında kullanılacak kendi kendini izleme cihazları için oldukça büyük bir pazarla sonuçlandı.

Minyatür spektrometrelerin geliştirilmesi ve uygulanmasında önde gelen bir yenilikçi olan Avantes BV’nin sponsorluğunu yaptığı ve gözden geçirdiği yakın tarihli bir araştırma makalesi, non-invaziv diyabet teşhisi ve izleme ihtiyacına odaklanmaktadır. Kontrolden çıkmadan önce diyabeti tespit etmek ve tedavi etmek için, sürekli glikoz izleme ve bakımı çok önemlidir ve en uzun süredir mevcut teşhis standartları ve tedavileri son derece istilacıydı. Üstelik bu hastalığı hastane ortamları dışında yönetmek son derece zordu. Bununla birlikte, gelişmiş tıbbi algılama teknolojileri, kolay ve invaziv olmayan kan şekeri izleme ve diyabet testini mümkün kılmıştır. En son yenilikler ayrıca uygun ve kullanıcı dostu kendi kendine insülin uygulama cihazları sağlamıştır.

Giyilebilir teknoloji, dünya çapında şeker hastalarına fayda sağlayan ve onları güçlendiren en önemli yeniliklerden biri olmuştur. Bu cihazlar, şeker hastalarının doktor kliniği dışında kendi sağlıklarının sorumluluğunu üstlenmelerine ve durumu etkin bir şekilde yönetmelerine izin veriyor. Akıllı saatler, ilginç bir şekilde, zamanla iğnesiz glikoz izlemeyi mümkün kılmak için muazzam bir potansiyel göstermiştir. Apple Inc.’in, kan şekeri seviyelerinin izlenmesi için sensörler geliştirmek üzerinde çalıştığı bildiriliyor; bu, Apple Watch gibi cihazları önemli hayati fonksiyonları izlemenin bir aracı haline getirebilecek bir gelişme. Amaç, şeker hastalarının durumu evlerinin rahatlığında tedavi etmelerine yardımcı olmak için kan şekeri seviyelerini invaziv olmayan ve düzenli olarak izleyebilen sensörler geliştirmektir.

Çözüm

The New York Times’ta yer alan bir makale, kısa süre önce ABD’de küçülen evde sağlık görevlileri veya kişisel bakım görevlileri topluluğuna ışık tuttu Massachusetts Institute of Technology’deki Sloan School of Management’tan Paul Osterman’a göre, bu alanda çalışan işçi sayısı evde sağlık bakımının sayısı düşmeye devam ederse, ülke 2040 yılına kadar yaklaşık 350.000 ücretli bakım sağlayıcı sıkıntısıyla karşı karşıya kalacak. Bu endişe verici gerçek, gelişmiş uzaktan hasta izleme cihazlarının geliştirilmesini daha da önemli hale getiriyor.

Bu ihtiyacı akılda tutarak, şirketler bir şekilde insan hizmet sağlayıcılarını dijital evde sağlık asistanlarıyla değiştirecek teknolojiler tasarlamak istiyorlar. Bunu bir perspektife oturtmak için, evde sağlık yardımcıları şimdi Amazon’un Echo platformunu evde sağlık hizmeti asistanı olarak test ediyor. Araştırmacılar, tamamlayıcı çevrimiçi uygulamanın müşterilerin ihtiyaçlarına giderek daha fazla yanıt vereceğini, aile bakıcılarını her zaman döngüde tutacağını ve uyarıları, hatırlatıcıları ve işlevleri etkin bir şekilde düzene sokacağını umuyor.

Bu fırsatın kesinlikle Google, Apple ve Amazon gibi teknoloji devlerinin ilgisini çekeceği ve onlara evde sağlık hizmetlerinde öncü olarak ortaya çıkma fırsatı vereceği kesin.Tavsiye
Ucuz Reseller Firması=Nossting.com

Yorum yapın