Giriş – Web Barındırma ve Alan Adı

Web barındırma, web siteniz için bir sunucuda size yer veren ve tüm dünyaya bağlı olduğunuz bir tür şirkettir. Orada çok sayıda barındırma şirketi bulabilirsiniz, bu nedenle en iyi fırsatları ve hizmetleri aldığınızdan emin olmak için en iyi web barındırma sağlayıcılarından bazılarını aramalı ve seçmelisiniz.

Firma seçmeden önce bazı noktalara dikkat edilmelidir. Öncelikle şirketin itibarını kontrol etmeli ve o şirket hakkında bazı bilgiler toplamalısınız. Birkaç şirket ve hizmetleri hakkında biraz araştırma yapın ve ihtiyaçlarınıza göre değerlendirin, o şirketin desteği ve yedeklemesi hakkında bilgi toplayın, şirketlerin kredibilitesini ve müşteri hizmetlerini kontrol edin. Şirketin size ne kadar özellik sağladığını, ne kadar alan sağladığını, bant genişliği boyutunun ne olduğunu kontrol edin, herhangi bir şirketin hizmetlerine katılmadan önce yukarıdaki tüm bilgileri toplamanız gerekir.

Temel olarak Hosting, web sitenizin Web Sayfalarını depolama ve yönetme işidir. Bir web sunucusu binlerce web sitesini barındırır, günde 24 saat, haftada 7 gün çalışır. Yani web barındırma, çevrimiçi para kazanma yöntemidir.

Hosting firmanıza sınırsız bant genişliği imkanları sağlamalısınız, böylece ziyaretçileriniz birçok sayfa açar ve sitenize video yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz web barındırma şirketleri, reseller web barındırma, VPS (Sanal Özel Sunucu) vb. Gibi birçok Web barındırma şirketi vardır.

Alan adı

Alan Adı, internetteki bir sitenin adresidir. http://www.example.com. İnternetteki bilgisayarları tanımlamak için isim ve numaralar atanan bir adresleme şemasıdır.

İyi bir Alan Adı, işinizi veya işinizi netleştirendir, örneğin, Alan Adının Tenis ile ilgili olması gereken www gibi Tenis hakkında size bilgi veren bir web sitesi. Tennisedu.com, www. Tennissport.com Alan Adının hatırlanması zordur, bu nedenle Alan Adı kısa ve kolay olmalıdır.

Bazı Etki Alanları

.gov = Devlet kurumları

.edu = Eğitim kurumları

.org = Kuruluşlar (Kar Amacı Gütmeyen)

.mil = Askeri

.com = Ticari İşletmeler

.net = Ağ Kuruluşları

.ca = Kanada

.uk = Birleşik Krallık

.in = HindistanTavsiye
Ucuz Reseller Firması=Nossting.com

Yorum yapın