Etki Alanı Bayisi Olun

Bir alan kaydı satıcısı olmak, web’de yaptığım en kolay şeylerden biri ve parmaklarınızın ucundaki potansiyeli düşündüğünüzde (birkaç saat içinde değil), bir alan satıcısı olmanın büyük değeri var. Deneyimlerimi Godaddy/WildWest etki alanlarından satın alarak elde ettim ve ucuz, kurulumu kolay ve kendi 24 saat müşteri hizmetleri ile birlikte gelen platformlarını kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Özünde, 200 $ karşılığında size arabanın anahtarları verilir ve hemen alan satmaya başlayabilirsiniz.

Godaddy aracılığıyla satıcı olmanın bazı dezavantajları vardır, bilmeniz gerekir. İlk olarak, vitrininizi tamamen özelleştirmeye karar vermediğiniz sürece kendi sayfa optimizasyonunuz sınırlıdır. Geri bağlantılar başarınızın en büyük parçası olduğu için bu o kadar da büyük bir anlaşma değil, ancak yine de dikkate değer.

Karşılaştığım bir diğer zorluk da site analitiği. Şimdiye kadar gördüğüm tek yönlendirmeler, doğru olmadığını bildiğim sitenin içinden. Kısacası, Google Analytics’ten çok uzaktır ve en hayal kırıklığı yaratan yönüdür.

Bu iki faktöre rağmen bana sunulan değerden çok memnunum.

Artık bir alan satıcısı olmak herkes için değil. Paketi yalnızca maliyetle alan adlarından tasarruf etmek için satın alacaksanız, satın almamalısınız çünkü genellikle .com’lardaki minimum reseller fiyatını (pro paketle birlikte 7,29 ABD doları) en son promosyon kodlarını arayarak geçebilirsiniz. Ancak, müşterileri sürekli olarak alan adı kayıt şirketlerine ve web barındırma dışından yönlendiriyorsanız, kendi web hizmetlerinizi satmanızı şiddetle tavsiye ederim.Tavsiye
Ucuz Reseller Firması=Nossting.com

Yorum yapın